Below is a list of certified teachers in
the last 10 years!

Certified Green Teachers since 2008

The following AU faculty members have been rewarded with the Green Teaching Certificates (last certification in parenthesis).

Certification Levels

Four Apples/Gold: 90 points +

 Four Apples: 75 – 89 points

 Three Apples: 65 – 74 points

 Two Apples: 55 – 64 points

 One Apple: 45 – 54 points

Certified for 10 years!

Lilian Baeza-Mendoza, World Languages and Cultures (Two Apples)
Larry Engel, School of Communication (Four Apples – Gold)
Kiho Kim, Environmental Science (Four Apples – Gold)
Jill Klein, Information Technology (Four Apples – Gold)
Judith Shapiro, School of International Service (Three Apples)

Certified for 9 Years!

Aaron Boesenecker, School of International Service (Four Apples)
Bill Davies, Justice, Law & Criminology (Three Apples)
Alberto Espinosa, Information Technology( Four Apples – Gold)
Alex Hodges, School of Education (Four Apples – Gold)
Gregory A. Hunt, Justice, Law & Criminology (Four Apples)
Victoria Kiechel, School of International Service (Four Apples – Gold)
Alicia Kopfstein-Penk, Performing Arts (Four Apples – Gold)
Stephen MacAvo,y Environmental Science (Two Apples)
Beverly Peters, School of Professional and Extended Studies (Four Apples – Gold)
Christopher Tudge, Biology (Four Apples)

Certified for 8 Years!

Shawn Bates, School of International Service (Four Apples – Gold)
Richard Bennett, Justice, Law & Criminology (Two Apples)
Robin Broad, School of International Service (Four Apples – Gold)
Albert Cheh, Environmental Science (Four Apples)
Angela Dadak,Literature (Two Apples)
Katie DeCicco-Skinner, Biology (Three Apples)
Alan Ford, Computer Science (Four Apples – Gold)
Bernhard Gunter, Economics (Three Apples)
Dominick Issi, Management (Four Apples – Gold)
Jesse Meiller, Environmental Science (Four Apples – Gold)
Sarah Menke-Fish, School of Communication (Four Apples)
Abdelrahim Salih, World Languages and Cultures (Four Apples – Gold)
Larry Schrenk, Finance & Real Estate (Four Apples – Gold)
Krista Tuomi, School of International Service (Three Apples)

Certified for 7 Years!

Eve Bratman, School of International Service (Four Apples – Gold)
Mike Carberry, Marketing (Two Apples)
David Carlini, Biology (Two Apples)
Shoaleh Dehghan, Chemistry (Four Apples)
Bram Groen, School of International Service (Four Apples)
Alison Jacknowitz, Public Administration and Policy (Two Apples)
Patrick Thaddeus Jackson, School of International Service (Four Apples)
Patrick Kelly Joyner, Literature (Three Apples)
Betty Malloy, Mathematics & Statistics (Two Apples)
Ghiyath Nakshbendi, International Business (Four Apples)
Eric Novotny, School of International Service (Four Apples)
Roberta Rubenstein, Literature (Two Apples)
Stephen Vassallo, School of Education (Three Apples)
Stef Woods,American Studies (Four Apples)

Certified for 6 Years!

Jeffrey Adler, Mathematics & Statistics (One Apple)
Jeff Bachman, School of International Service (Four Apples)
Wendy Boland, Marketing (Four Apples)
Christine Chin, School of International Service (Two Apples)
Katherine Haldeman, Health Studies (Four Apples – Gold)
Heather Heckel, School of Professional and Extended Studies (Four Apples)
Brigid Maher, School of Communication (Four Apples)
Inga Maslova, Mathematics & Statistics (Four Apples)
Jane Palmer, Public Administration and Policy (Four Apples)
Celine-Marie Pascale, Sociology (Four Apples – Gold)
James Quirk, Government (One Apple)
Rachel Sullivan Robinson, School of International Service (Three Apples)
Cristel Russell, Marketing (Four Apples – Gold)
Tazreena Sajjad, School of International Service (Four Apples – Gold)
Rachel Snyder, Literature (Three Apples)
Paul Wapner, School of International Service (Three Apples)

Certified for 5 Years!

Nelson Amaral, Marketing (Four Apples)
Assen Assenov, Economics (Three Apples)
Priti Brahma, Environmental Science (Four Apples – Gold)
Willem Brakel, Environmental Science (Four Apples)
John Doolittle, School of Communication (Four Apples)
John Douglass, School of Communication (One Apple)
Michelle Egan, School of International Service (Four Apples)
Sally Fowler, Management (Three Apples)
Susan Glover, Government (Four Apples)
Claudia Hofmann, School of International Service (Four Apples)
Sarah Irvine, School of Education (Three Apples)
Sikina Jinnah, School of International Service (Four Apples)
Catherine Johnson, Literature (Four Apples)
Karen Knee, Environmental Science (Three Apples)
Sherburne Laughlin, Performing Arts (One Apple)
Susan Mcdonic, Sociology (Four Apples – Gold)
Jeffrey Middents, Literature (Four Apples)
Thomas Nassif, Health Studies (Four Apples – Gold)
Simon Nicholson, School of International Service (Three Apples)
Deborah Norris Psychology, (Four Apples – Gold)
Andrea Pearson, Art (Four Apples)
David Pike, Literature (Four Apples – Gold)
Cathy Schaeff, Biology (Three Apples)
Diane Singerman, Government (One Apple)
Edward Wasil, Information Technology (Four Apples – Gold)
Brenda Werth, World Languages and Cultures (Three Apples)

Certified for 4 Years!

Dave Angelini, Biology (Four Apples – Gold)
Pat Aufderheide, School of Communication (Four Apples – Gold)
David Banks, School of International Service (Two Apples)
Susan Benesch, School of International Service (Four Apples)
Evan Berry, Philosophy & Religion((Four Apples)
Philip Brenner, School of International Service (Three Apples)
John A. Calabrese, School of Professional and Extended Studies (Four Apples)
Daryn Cambridge, School of Education (Four Apples)
Erran Carmel, Information Technology (One Apple)
Steve Dalzell, School of International Service (Four Apples)
Chris Edelson, Government (One Apple)
Jennifer Adkins, Ernst Health Studies (Four Apples – Gold)
Lauren Feldman, School of Communication (Four Apples – Gold)
Jolynn Gardner, Health Studies (Four Apples – Gold)
Karen Gerlach, School of Education (Four Apples)
Anders Hardig, School of International Service (Four Apples – Gold)
Michael Harvey, Performing Arts (Two Apples)
Kamel Igoudjil, School of Education (Four Apples – Gold)
Alan G. Isaac, Economics (Two Apples)
Ken Knight, World Languages and Cultures (Four Apples – Gold)
Illana Lancaster, School of Education (Four Apples)
Nikki Lane, Anthropology (Four Apples)
David Mislan, School of International Service (Three Apples)
Erica Munkwitz, History (Two Apples)
Philip Okoth, Mathematics & Statistics (Four Apples – Gold)
Christina Pondell, Environmental Science (Three Apples)
Steven Putansu, School of Public Affairs (Four Apples – Gold)
Steven Shapiro, Washington College of Law (Four Apples)
Dana Simel, School of Education (Three Apples)
Virginia (Lyn) Stallings, Mathematics & Statistics (Four Apples)
Maggie Stogner, School of Communication (Four Apples – Gold)
Angela Van Doorn, Environmental Science (Four Apples)
Vivian Vasquez, School of Education (Four Apples)
Wanda Wigfall-Williams, School of International Service (Four Apples)
Rebecca Wilner, School of Education (Four Apples)
Xiao Xiao, Sociology (Three Apples)

Certified for 3 Years!

Tuncay Alparslan, Mathematics & Statistics (Three Apples)
Robert Berman, Economics (Four Apples)
Gina Biver, Audio Technology (Four Apples – Gold)
Carmen Cacho, World Languages and Cultures (Four Apples)
Ernesto Castaneda, Sociology (Three Apples)
Jack Child, World Languages and Cultures (Three Apples)
Derrick Cogburn, School of International Service (Four Apples – Gold)
Ken Conca, School of International Service (Four Apples)
Jason D’Antonio, Biology (Four Apples – Gold)
Jacob de Jong, Public Administration and Policy (Four Apples)
Donna Dietz, Mathematics & Statistics (One Apple)
Marion Dixon, School of International Service (Four Apples)
Daniel Esser, School of International Service (Four Apples)
Allison Flatley, Health Studies (Four Apples)
Maria Floro, Economics (Four Apples)
Jonathan Fox, School of International Service (Three Apples)
Tobias Greiff, School of Professional and Extended Studies (Four Apples)
Matt Hartings, Chemistry (Three Apples)
Thomas Jandl, School of International Service (Four Apples – Gold)
Yujin Jeong, International Business (Four Apples)
Kristine Kalanges, Justice, Law & Criminology (Three Apples)
Erin Kearns, Justice, Law & Criminology (Four Apples – Gold)
Matthew Konicki, Mathematics & Statistics (Three Apples)
Leila Kramer, School of Education (Four Apples)
Monique Laney, History (Four Apples)
Adrea Lawrence, School of Education (Four Apples – Gold)
Anna Leithauser, Art (Three Apples)
Heather Linville, School of Education (Two Apples)
Tarek Maassarani, School of International Service (Three Apples)
Siobhan McGuirk, Anthropology (Four Apples)
Abigail Miller, Chemistry (Two Apples)
Rita Morandi,World Languages and Cultures (Three Apples)
Taryn Morrissey, Public Administration and Policy (Three Apples)
Mohamed Nimer, School of International Service (Four Apples)
Anna Olsson, Government (Four Apples – Gold)
David Pitts, Government (Four Apples)
Yana Sakellion ,Graphic Design (Four Apples – Gold)
Lara Schwartz, Government (Four Apples)
Stephen Silvia, School of International Service (Four Apples)
Jay Simon, Information Technology (Three Apples)
Edmund Stazyk, Public Administration and Policy (Four Apples – Gold)
Laurie Stepanek, Biology (Three Apples)
Mary Switalski, Literature (Two Apples)
Mauro Tiso, Chemistry (Four Apples)
Sarah Trembath, Literature (Three Apples)
Amelia Tseng, School of Education (Two Apples)
Marnie Twigg, Literature (Four Apples)
Anthony Wanis-St. John, School of International Service (Three Apples)
Kenneth Ward, Mathematics & Statistics (Four Apples – Gold)
Andrew Wolfe, School of International Service (Four Apples)

Certified for 2 Years!

Emmanuel Addo, Mathematics & Statistics( Four Apples)
Renato Alvim, World Languages and Cultures (Four Apples – Gold)
Boaz Atzili, School of International Service (Two Apples)
Nader Ayish, School of Education (Four Apples – Gold)
Michael Bluhm, School of Communication(Four Apples)
Donelle Broskow, School of Professional and Extended Studies (Two Apples)
Claire Brunel, School of International Service (Three Apples)
Peter Brusoe, Government (Four Apples – Gold)
Terry Bryant, School of Communication (Four Apples)
Joseph Callahan, Literature (Three Apples)
Ana Cetina, Performing Arts (Four Apples – Gold)
Peter Chinloy, Finance & Real Estate (Three Apples)
Amanda Choutka, Literature (Four Apples)
Steve Claeys, School of International Service (Four Apples)
Stefano Costanzi, Chemistry (Four Apples)
Elizabeth Cralley, Psychology (Four Apples – Gold)
Ursula Dannebom, World Languages and Cultures (Four Apples)
Libby Dannenberg, Literature (Three Apples)
Sunny DiSoco, Information Technology (Four Apples)
Priya Dixit, School of International Service (Four Apples)
Noemi Enchautegui de Jesus, Psychology (One Apple)
Joseph Erba, School of Communication (Four Apples)
Ali Erol, School of International Service (Four Apples – Gold)
Jason Fabrikant, School of Professional and Extended Studies (One Apple)
Lydia Fettig, Literature (Two Apples)
Maria Figueroa-armijos, Management (Four Apples)
Savanna Flakes, School of Education (Two Apples)
Jane Flax, Philosophy & Religion (Four Apples)
Douglas Fox, Chemistry (Four Apples)
Martinique, Free Health Studies (Four Apples)
Louis W. Goodman, School of International Service (Four Apples)
Tamara Hafner, Public Administration and Policy (Four Apples)
Erica Hart, Psychology (Two Apples)
Sol Hart, School of Communication (Four Apples)
David Harvey, Accounting & Taxation (One Apple)
Esther Holtermann, World Languages and Cultures (Three Apples)
Katie Holton, Health Studies (Two Apples)
Mary Anne Hutchison, Psychology (Four Apples – Gold)
Susan Karr, Justice, Law & Criminology (Four Apples – Gold)
Andrew Kline, Public Administration and Policy (Four Apples)
Jelena Kmezic, Economics (Four Apples)
Adam Knapp, Mathematics & Statistics (Two Apples)
Marita La Palm, Literature (Four Apples)
Joshua Lansky, Mathematics & Statistics (One Apple)
Easten Law, School of International Service (Four Apples)
James Lee, School of International Service (Two Apples)
Joshua Levin, Management (Four Apples – Gold)
Jun Lu, Mathematics & Statistics (Two Apples)
Edward Lucas, School of International Service (Four Apples)
Elissa Margolin, Health Studies (Four Apples)
Garret Martin, School of International Service (Three Apples)
Michael Matos, Information Technology (Three Apples)
Joshua McCoy, Computer Science (Four Apples – Gold)
Amin Mohseni-Cheraghlou, Economics (Four Apples)
Rebeca Moreno, World Languages and Cultures (Four Apples)
John Nolan, Mathematics & Statistics (Two Apples)
Ross Nover, Graphic Design (Four Apples)
Erin Nunnally, Literature (Three Apples)
Chris O’Brien, Management (Four Apples)
Erin O’Neill, Health Studies (Four Apples – Gold)
Esin Ozdag, School of Communication (Four Apples)
Linda Patterson, Government (Four Apples)
Meredith Persily Lamel, Public Administration and Policy (Two Apples)
Laurie Ann Phillips, School of Communication (Three Apples)
David Ramos, Art (Three Apples)
Brigid Rauch, Health Studies (Three Apples)
Peter Redvers-Lee, School of International Service (Three Apples)
Kate Resnick, Graphic Design (Two Apples)
Ivanova Reyes, Economics (Four Apples)
Jill Robinson, Health Studies (Four apples)
Michael Robinson, Mathematics & Statistics (One Apple)
Tanya Roche, School of Communication (Four Apples)
Ekaterina Romanova, School of International Service (Four Apples – Gold)
Mary Ellen Rose, Health Studies (Four Apples – Gold)
Shirin Sabetghadam, Economics (Three Apples)
Terrence Sankar, School of International Service (Four Apples – Gold)
Johanna Seltzer, Health Studies (Four Apples)
Katie Serafine, Psychology (Four Apples – Gold)
Tracey Slotta, Biology (Four Apples)
Dan Sonnett, School of Communication (Four Apples)
Judith Spector, Management (Four Apples)
Tom Squitieri, School of Communication (Four Apples – Gold)
Jennifer Steele, School of Education (One Apple)
Birgitta Sunderland, School of Communication (Four Apples)
Christie Susko, Marketing (Four Apples)
Siri Terjesen, Management (Four Apples – Gold)
Andrey Verendeev, Psychology (Four Apples)
Katharina Vester, History (One Apple)
Nuria Vilanova, World Languages and Cultures (Four Apples)
Erin Webreck, Literature (Four Apples)
Sharon Weiner, School of International Service (Two Apples)
Paula Weissman, School of Communication (Two Apples)
Daniel Whitman, School of Professional and Extended Studies (Two Apples)
Kelly Wiechart, School of Education (Four Apples – Gold)
Jon Wisman, Economics (Three Apples)
Jason Wolf, Public Administration and Policy (Four Apples)
Joe Young, Justice, Law & Criminology (Two Apples)
Melva R Zamora, World Languages and Cultures (Three Apples)

Certified for 1 Year!

Robert Abbey, Government (Four Apples – Gold)
Diane Adams, Biology (Four Apples)
Mohammed Al-Kateb, Information Technology (Three Apples)
Linda Allison, Performing Arts (Two Apples)
Steve Antosca, Audio Technology (Four Apples – Gold)
Samantha Attard, Health Studies (One Apple)
Shalini Ayyagari, Performing Arts (Four Apples)
Anna Bachman, World Languages and Cultures (Four Apples)
Naomi Baron, World Languages and Cultures (One Apple)
Sarah Bendoraitis, Women’s, Gender, and Sexuality Studies (Four Apples)
Sara Berkowitz, Art History (Two Apples)
Mandy Berry, Literature (Two Apples)
Federiga Bindi, School of International Service (Four Apples)
Matthew Birnbaum, Public Administration and Policy (Four Apples)
Randall Blair, School of Communication (Four Apples)
Nanette M. Blandin, Public Administration and Policy (Four Apples)
Sharon Blumenthal, School of Education (Four Apples)
Braxton Boren, Performing Arts (Three Apples)
Fiona Brideoake, Literature (One Apple)
Ronnie Brown, Mathematics & Statistics (One Apple)
Carl Bruch, School of International Service (Two Apples)
Denise Buhrau, Marketing (Four Apples – Gold)
Manuel Buitrago, Economics (Four Apples)
Meredith Burnett, Management (Four Apples – Gold)
Sean Cain, Government (One Apple)
W. Joseph Campbell, School of Communication (Two Apples)
Rebecca Cendan, Health Studies (Four Apples)
Caty Chattoo, School of Communication (Four Apples)
Arvenita Cherry, Anthropology (Two Apples)
Matthew Clasen, Psychology (Four Apples – Gold)
Anne Claus, Anthropology (Two Apples)
Alex Clayton, Justice, Law & Criminology (Four Apples)
Jen Cobuzzi, Psychology (Three Apples)
Edda Coleman, School of Communication (Four Apples)
Victoria Coleman-Cowger, Psychology (Three Apples)
Jona Colson, Literature (Four Apples)
Brigit Conway, Art (One Apple)
Alex Cromwell, School of International Service (One Apple)
Serge da Motta Veiga, Management (Three Apples)
Mike Danielson, Government (Four Apples)
Keith Darden, School of International Service (Two Apples)
Karen DeAngelis, School of Education (Two Apples)
Adam Diamond, School of International Service (Two Apples)
Kristin Diwan, School of International Service (One Apple)
Krisztina Domjan, School of Prof & Extd Studies (Four Apples)
Adele Doperalski, Biology (Four Apples – Gold)
John Drysdale, Sociology (Three Apples)
Frank Dubois, International Business (Four Apples)
Daniel Dye, School of International Service (One Apple)
Marisa Ensor, School of International Service (Four Apples)
David Fagelson, Justice, Law & Criminology (Four Apples)
Steven Feldstein, School of International Service (Three Apples)
Anne Ferrante, International business (Four Apples)
Cyndee Finke,l Physics (Four Apples)
Daniel Floyd, Literature (Two Apples)
Patrick Flynn, School of Communication (Two Apples)
Sacha Forgoston, Mathematics & Statistics (Two Apples)
Stephenie Foster, Government (Four Apples)
Jake Foster, Mathematics & Statistics (Three Apples)
Dustin Friedman, Literature (Two Apples)
Aimee Fullman, Performing Arts (Four Apples)
Russ Gaskin,Management (Four Apples – Gold)
Hilary Gates, School of Education (Four Apples)
Sara Gebhardt, School of Communication (Four Apples – Gold)
Keryn Gedan, Environmental Science (Four Apples – Gold)
Noah Getz, Performing Arts (Three Apples)
Suzanne Ghais, School of International Service (Two Apples)
Loretta Gibson, School of Education (Three Apples)
Joe Gizzi, School of Communication (Four Apples – Gold)
Louise Godley, School of Professional and Extended Studies (Four Apples)
Deirdre Golash, Justice, Law & Criminology (Two Apples)
Carolina Gonzalez de Armas, World Languages and Cultures (Four Apples – Gold)
Sam Goodstein, Government (Three Apples)
Morgan Gopnik, Public Administration and Policy (Two Apples)
Francesca Grifo, Environmental Science (Four Apples)
Craig Gruber, Psychology (Four Apples)
Mary Guibert, World Languages and Cultures (Four Apples)
Tamar Gutner, School of International Service (Three Apples)
Christine Haight, Farley Washington College of Law (Three Apples)
Lori Halici, World Languages and Cultures (Two Apples)
Lori Handrahan, School of International Service( Four Apples)
Nell Haynes, Anthropology (Three Apples)
Marleen Hein-Dunne, Washington College of Law (One Apple)
Barbara Hessel, School of Education (One Apple)
Amber Hewitt,Psychology (Four Apples)
John Heywood,Washington College of Law (Three Apples)
William Hirzy, Chemistry (One Apple)
Chelsea Horne,Literature (Four Apples – Gold)
Hunter Hoskins, Literature (Four Apples)
Peter Howard, School of International Service (Two Apples)
Zach Hurwitz, Psychology (Four Apples)
Jennifer Irwin, School of Education (One Apple)
Stacia Jackson, School of Education (Three Apples)
Dan Jacobs, Management (Four Apples)
David Johnson, School of Communication (Four Apples)
Ayse Kadayifci, School of International Service (Four Apples)
Itir Karaesmen Aydin, Information Technology (Two Apples)
John Katkish, Finance & Real Estate (Three Apples)
Randa Kayyali, Sociology (Three Apples)
Elizabeth Keith, Washington College of Law (Four Apples)
Robert Kelley, School of International Service (Two Apples)
Nancy Kidder, Literature (Four Apples)
Don Kimes, Art (Four Apples)
Brenda Kirkwood, Biology (Three Apples)
Steve Kohut, Psychology (Two Apples)
John Kornacki, Government (Two Apples)
Kathryn Kozey, Justice, Law & Criminology (Four Apples)
Lily Ladd, Information Technology (Three Apples)
Michael Lamoureux, Information Technology (Four Apples)
Helen Langa, Art (One Apple)
William Leap, Anthropology (Three Apples)
Gwanhoo Lee, Information Technology (Three Apples)
Daniel Levin, School of Education (Three Apples)
Emily Levitt, School of International Service (Four Apples)
Abby Lindsay, School of International Service (Four Apples)
Sara Lombardi, Environmental Science (Four Apples)
Kris Lugo, Justice, Law & Criminology (Four Apples – Gold)
Robin Lumsdaine, Finance & Real Estate (One Apple)
Peter Maida, Justice, Law & Criminology (Two Apples)
Kashef Majid, International business (Four Apples)
Maya Maroto, Health Studies (Four Apples)
Jerry Martin, Finance & Real Estate (Four Apples)
Subodh Mathur, Economics (Three Apples)
Gabriel Mathy, Economics (One Apple)
Jordanna Matlon, School of International Service (One Apple)
Amanda Matravers, Justice, Law & Criminology (Three Apples)
Jaimes Mayhew, Art (Four Apples – Gold)
Pilar Mckay, School of Communication (Three Apples)
Kennan Mckenzie-Thompson, School of Education (Two Apples)
Ellen Meade, Economics (Two Apples)
Sharon Melzer, Justice, Law & Criminology (Four Apples)
Ethan Mereish, Health Studies (One Apple)
Claire Metelits, School of International Service (Four Apples)
Mieke E. Meurs, Economics (Three Apples)
Martin Mikulik, Audio Technology (Four Apples)
Leroy Miller, Economics (Four Apples)
Anthony Miller, Government (Four Apples – Gold)
Sean Miller, Health Studies (Four Apples – Gold)
Jason Mollica, School of Communication (Four Apples – Gold)
Mirjana Morosini, School of International Service (Four Apples)
Amy Morrill, School of Professional and Extended Studies (Three Apples)
Kay Mussell, Literature (Four Apples)
Jen Nardacci, Literature (Four Apples)
Rogerio Naressi, Performing Arts (Four Apples – Gold)
Jesse Nickelson, School of Education (Four Apples)
Kelly Nolin, Literature (Four Apples)
Kwaku Nuamah, School of International Service (One Apple)
Stina Oakes, Literature (Two Apples)
Esra Oden, World Languages and Cultures (Four Apples)
Christin Ogle, Psychology (Three Apples)
Pamela O’leary, Women’s, Gender, and Sexuality Studies (Four Apples)
Claire Olivarez, Literature (Three Apples)
Shannon O’Neill, Literature (Four Apples)
Valentina Pagliai, Anthropology (Three Apples)
Barbara Palmer, Government (Two Apples)
Kimberly Palombo, School of Education (Four Apples)
Christie Parell, School of Communication (Four Apples)
Scott Parker, Psychology (One Apple)
Nathan Paxton, School of International Service (Two Apples)
Ellen Pechman, School of Education (Four Apples)
Andrew Pergam, School of Communication (Two Apples)
Lynne Perri, School of Communication (One Apple)
Ethan Pew, Marketing (Two Apples)
Leanne Powner, School of International Service (Three Apples)
Pavlo Prokop, School of Education (Three Apples)
Deanna Ratnikova, Health Studies (One Apple)
Lori Reynolds, Literature (Four Apples)
Leisha Reynolds, World Languages and Cultures (Four Apples)
John Richardson, School of International Service (Three Apples)
Jennifer Rinker, Psychology (Three Apples)
Sorangel Rodriguez-Velazquez, Chemistry (Two Apples)
Robert Rogerson, Performing Arts (Four Apples)
Nancy Sachs, School of International Service (Three Apples)
Emma Sacks, Health Studies (Three Apples)
Tovah Salcedo, Biology (Two Apples)
Denise Saunders, Thompson Performing Arts (Four Apples)
Larry Sawers, Economics (Three Apples)
Shahnaz Sepehrband, Chemistry (Four Apples)
Ana Serra, World Languages and Cultures (Four Apples)
Arthur Shapiro, Psychology (One Apple)
Karen Shaup, Literature (One Apple)
Lauren Shea, School of Education (Three Apples)
Chris Smith, Health Studies (Four Apples)
Ralph Sonenshine, Economics (One Apple)
Shenandoah Sowash, Management (Four Apples)
Allison Spence, Art (Two Apples)
Mike Stanaitis, School of International Service (Four Apples)
Leonard Steinhorn, School of Communication (Three Apples)
Ion Sterpan, Management (Four Apples – Gold)
Laura Stevens leon, Government (Four Apples)
Joana Stillwell, Art (One Apple)
Russell Stone, Sociology (Three Apples)
Tate Strickland, Graphic Design (Three Apples)
Manuel Suarez, School of International Service (Four Apples – Gold)
B.J. Talley, School of Communication (Four Apples)
Steven Teitelbaum, Finance & Real Estate (One Apple)
Kate Tennis, School of International Service (Two Apples)
Meghan Tiernan, World Languages and Cultures (Four Apples)
Christopher Totten, School of Communication (Three Apples)
Mike Treanor, Information Technology (Two Apples)
Filippo Trevisan, School of Communication (Three Apples)
Amy Trietiak, Health Studies (One Apple)
Trina Ulrich, Health Studies (Four Apples)
Ximena Varela, Performing Arts (Four Apples)
Kristi Velleman, World Languages and Cultures (Three Apples)
Dennis Ventry, Washington College of Law (Four Apples)
Shalini Venturelli, School of International Service (Four Apples)
Erich Vogt, School of International Service (Four Apples)
Kathryn Walters-Conte, Biology (Four Apples)
Eugene Walton, School of International Service (Three Apples)
Jessica Waters, Justice, Law & Criminology (One Apple)
Amie Weinberg, School of Education (Four Apples)
Keigh-cee Welsch, Literature (Four Apples)
Carol Whitney, Government (Four Apples – Gold)
Peter Whitney, Economics (One Apple)
Carol Willett, Public Administration and Policy (Two Apples)
Rob Williams, Health Studies (Four Apples)
Jessica Young, Health Studies (Four Apples)
Rhonda Zaharna, School of Communication (Four Apples)
Megan Zanella-Litke, School of Professional and Extended Studies (Two Apples)
Robin Zeffiro, Health Studies (Two Apples)
Alexander Zestos, Chemistry (Four Apples – Gold)